Protetyka


Korony, mosty i licówki porcelanowe bezmetalowe (tzw. pełnoceramiczne) o przezierności zgodnej z zębami naturalnymi.
Tradycyjna korona porcelanowa jest oparta na metalu, którego w normalnych warunkach świetlnych nie widać, lecz w specyficznych warunkach oświetlenia (dyskoteka, niektóre lampy kamer telewizyjnych) – ząb tak odbudowany może mieć inną przezierność. W trakcie leczenia wykonujemy korony i mosty tymczasowe, pozwalające pacjentowi na normalne, niekrępujące funkcjonowanie w tym czasie.


Podparcia szklane są to niewielkie, gładkie „szkiełka” leżące na wyrostku zębodołowym w miejscu utraconych zębów. Opiera się na nich most porcelanowy lub pełnoceramiczny. Ich obecność umożliwia odbudowę, którą pacjent użytkuje podobnie jak własne zęby (nie wyjmując ich z jamy ustnej), bez nich w podobnych przypadkach należałoby wykonać „wyjmowaną” protezę.

Protezy sprężyste i elastyczne

Bardzo wygodne podczas użytkowania, bez żadnych metalowych elementów, części znajdujące się na zębach wykonane są w kolorze zębów, natomiast te nachodzące na dziąsła, mają kolor dziąseł. Wszystkie jej elementy delikatnie sprężynują, co powoduje, że protezę ta jest wygodna podczas zakładania, zdejmowania, nagryzania oraz nie ma ryzyka jej wypadnięcia z jamy ustnej.

Implanty

Pozwalają na odbudowę utraconych zębów bez konieczności szlifowania tkanek zębów sąsiadujących.

Więcej:
Protezy ruchome – Zalecenia dla pacjentów

Ponadto w naszej pracy stosujemy:

  • Myjki ultradźwiękowe do protez i aparatów ortodontycznych
  • Elektroniczne urządzenie Trueshade dobierające kolor koron pełnoceramicznych idealnie do koloru zębów własnych