Licówki porcelanowe

Dzisiejsze czasy niosą ze sobą konieczność dbania o własny wizerunek. Niewątpliwie jego ważnym i nieodłącznym elementem jest piękny, zdrowy uśmiech. Wymagania estetyczne pacjentów dotyczące zębów są zatem coraz większe.
Współczesna stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom dając możliwość szybkiej i trwałej poprawy wyglądu uśmiechu – przy pomocy licówek porcelanowych.

Licówki porcelanowe

Co ważne, pozwalają one oszczędzić naturalne tkanki zęba. W wielu przypadkach są alternatywą dla zastosowania bardziej inwazyjnych koron pełnoceramicznych. Licówki idealnie imitują zęby własne i są dobrze akceptowane przez przyzębie. Swój naturalny wygląd zawdzięczają zbliżonym do szkliwa parametrom takim jak odbijanie, pochłanianie i przenoszenie światła. Mimo niewielkiej grubości (0,3–0,5 mm), dzięki adhezyjnemu mocowaniu stają się bardzo stabilne i wytrzymałe. Gładka powierzchnia licówki sprawia, że utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej nie stanowi żadnego problemu.

Przeszkadza Ci diastema? Marzysz o trwałej zmianie ich koloru i kształtu zębów? Masz niewielkie nieprawidłowości w ustawieniu zębów a wykluczasz ewentualne leczenie ortodontyczne? Licówki porcelanowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij na ile gwiazdek oceniasz

Głosów: 2 | Średnia: 5

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł!

Zapraszamy Cię na nasze profile

Przykro nam, że oceniasz artykuł za nieprzydatny…

Podpowiesz co można poprawić?

Twoje wskazówki:

9 komentarzy do “Licówki porcelanowe”

 1. Szanowni Państwo,
  Jestem zainteresowany tą metodą ponieważ moje zęby choć poleczone, odkamienione, są po prostu brzydkie, brunatne, matowe i krzywe. Mam 42 lata, piję dużo kawy, na szczęście papierosy rzuciłem (5 lat temu). Żadne pasty, żele ani lampy wybielające nie pomagają.
  Mam kilka pytań. Po pierwsze cena – 1200 zł. Czy za 1 sztukę?? Jeśli chciałbym zrobić „przód”, czyli do piątki – 20 zębów x 1200 zł – wychodzi astronnomiczna suma 24000 zł !!
  – Czy są rabaty ilościowe?
  – Na ile lat udziala się gwarancji?
  – Jak długo wykonuje się cały „przód”?
  – Czy wymagane są jakieś zabiegi przygotowawcze? (i dodatkowe koszty?)

  Moje zęby są delikatnie mówiąc nierówne, i to we wszystkich płaszczyznach (skośne, nierówne względem lini „tnącej” i względem lica, są to odchyłki do ok. 1,5 mm), stąd pytanie
  – Czy licówkami jest możliwość wyrównania płaszczyzn i linii zębów bez piłowania tych bardziej wystających? (mam niską tolerancję ten zapach)
  – Czy jest wybór kolorów? Nie chciałbym oszałamiać znajomych śnieżnobiałym uśmiechem, skoro dotyczchas mam brunatne kołki :-)
  – Czy klej jest bezpieczny? Jakie są wady jego stosowania?
  – Czy stosujecie Państwo inne (tańsze) materiały oprócz porcelany?

  Słyszałem, że licówki trzeba wrznąć w dziąsło. – Jak głęboko? Czy to nie szkodzi kondycji dziąsła?

  Będzę wdzięczny za odpowiedzi na moje wszystkie pytania.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Witam,
   Aby odpowiedzieć na wszystkie zadane przez Pana pytania konieczna jest ocena sytuacji w jamie ustnej poprzez bezpośrednie badanie. Na te, które tego nie wymagają, postaram się udzielić odpowiedzi.

   Cena 1200 PLN – za jedną licówkę – tak. Nie rabatujemy naszych usług. Naszym pacjentom proponujemy rozwiązania na najwyższym poziomie pod względem zarówno estetyki, jak i technologii, w związku z tym nie proponujemy tańszych rozwiązań. Czas przygotowania zależy od warunków w jamie ustnej, w przybliżeniu ok. 2 tyg. Czy są konieczne zabiegi dodatkowe – bez badania nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi.

   Licówki są umieszczone tylko na zębach, nie uszkadzają tkanek miękkich, czyli dziąseł. Wszystkie materiały stosowane w jamie ustnej są biokompatybilne, czyli wysoce biozgodne i żaden z nich nie może wykazywać szkodliwego działania na tkanki.

   Kolor licówek dobieramy wspólnie z pacjentem, zgodnie z jego oczekiwaniami.

   Zbyt duże różnice w poziomie powierzchni wargowych zębów, lub brzegów siecznych w stosunku do płaszczyzny zgryzu nie mogą być skorygowane licówkami, może to być wskazanie do np. wcześniejszego leczenia ortodontycznego, po którym dopiero można przejść do fazy leczenia estetycznego.

   Serdecznie zapraszam na konsultację, na której będę miała możliwość odpowiedzieć na wszystkie Pana pytania.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 2. Dziękuję za odpowiedź Pani doktor.
  W takim razie muszę jeszcze trochę odłożyć.
  Czy gwarancja także jest uzależniona od „oceny sytuacji”?
  Na marginesie dodam, że moja znajoma zrobiła sobie licówki (20szt) w Londynie – w przeliczeniu na złotówki prawie 30tyś. Dostała na certyfikat z gwarancją na 5 lat. Dlatego pytam. Muszę powiedzieć, że świetnie teraz wygląda i namawia mnie na to samo.

  Pozdrawiam i do zobacznie

  Odpowiedz
  • Witam ponownie,

   Jeżeli jest Pan przekonany o potrzebie 'zmiany’ swojego uśmiechu, zdecydowanie zapraszam na konsultację, nawet jeżeli jeszcze nie jest Pan przygotowany finansowo na tak dużą pracę. Dobrze byłoby ocenić sytuację i przygotować plan leczenia. Ewentualne leczenie ortodontyczne wymaga dodatkowego czasu.
   Oczywiście możliwości wykonania licówek, a co za tym idzie i ewentualna gwarancja są związane z sytuacją wyjściową w jamie ustnej, ale o tym rozmawiamy z pacjentem przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.
   W sytuacji kiedy wszystkie warunki zgryzowe będą spełnione, może Pan także uzyskać od nas pisemną gwarancję na wykonane licówki.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 3. Witam serdecznie. Mam takie pytanie, w jakiej mniej więcej cenie, chociaz zakres, jest odbudowa zęba „1-ynki” ułamanego lekko na rogu? I czy w ogole da sie takie cos wykonac sposobem właśnie potocznego „nadlania”? Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz.

  Odpowiedz
 4. witam jestem zainteresowana licowkami porcelanowymi lub krokami. Czy jest możliwość uzyskania koloru ważniejszego niż b1? Zależy mi na bardzo jasnym odcieniu a b1 mnie nie zadowala.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry, nie wiem czy dobrze zrozumiałam, chodzi o licówki lub korony jaśniejsze od koloru B1 według kolornika Vita?

   dr Barbara Galińska

   Odpowiedz
 5. Trochę się zastanawiam. Mam bardzo brzydkie jedynki i myślę nad licówkami, ale z tego co słyszałem czasami wyglądają one bardzo sztucznie. Znajoma poleca, bym lepiej zdecydował się na implanty jesli oczekuję bardziej naturalnego wyglądu. Co powinienem zrobić?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Łukaszu,

   W pierwszej kolejności powinien Pana zbadać lekarz, który oceni stan Pana zębów oraz problem z którym się Pan boryka.
   Licówka i implant to dwa zupełnie różne rozwiązania. Licówka to najprościej mówiąc porcelanowa nakładka na część wargową lub policzkową zęba, która odpowiednio wykonana doskonale będzie imitować szkliwo własnego zęba. Implant to uzupełnienie braku zęba – do kości wprowadza się tytanową śrubę a na niej wykonuje porcelanową koronę zęba.

   Zapraszam na konsultację, na której omówimy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Pana.

   Pozdrawiam serdecznie,
   dr n. med. Joanna Szajnar

   Odpowiedz

Dodaj komentarz