dr n. med. Joanna Szajnar

  • Lekarz stomatolog
  • Specjalista ortodonta
  • Specjalista stomatologii ogólnej
Ortodonta doktor Joanna Szajnar

W 1996 r. ukończyła Wydział Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, a staż podyplomowy (jak również późniejszą praktykę w zakresie ortodoncji) aż do maja 2004 r. zdobywała w Zakładzie Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej. Równocześnie od 1996 do 2001 r. praktykę ogólnostomatologiczną zdobywała w NZOZ Novodental w Nowogardzie. Od stycznia 2000 r. prowadzi prywatna praktykę.

Certyfikat Okręgowej Izby Lekarskiej

Lekarz, w którego ręce Państwo się oddajecie jest lekarzem specjalistą ortodontą, a złożone przez nią egzaminy specjalizacyjne są honorowane przez międzynarodowe organizacje medyczne i rządowe. W październiku 1999 r. uzyskała ona z wyróżnieniem specjalizację pierwszego stopnia w zakresie stomatologii ogólnej, a w listopadzie 2005 roku specjalizację z zakresu ortodoncji. Ponadto w 2003 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie pracy doktorskiej z zakresu ortodoncji. Odbyła kilkadziesiąt kursów, szkoleń i uczestniczyła w wielu sympozjach ortodontycznych, także zagranicznych, ale również z zakresu kosmetologii i technik wypełniania tkanek miękkich stosowanych w medycynie estetycznej. W latach 1996–2003 współpracowała z Kliniką Ortodoncji PAM w Szczecinie. W 2008 roku, na zaproszenie prof. D.Q. Suareza (twórcy systemu SWLF – z dużym powodzeniem stosowanego na całym świecie) miała możliwość odbyć staż doskonalący w Klinice Ortodoncji Uniwersytetu Santiago de Compostela w Hiszpanii, a także w prywatnych klinikach prof. Suareza.

Współautorka prac naukowych opublikowanych w ogólnokrajowych czasopismach, m.in.:

  • Transpozycja zębów. Przegląd piśmiennictwa, Mag. Stom. 2002 r. 12 nr 10, s. 14–18, il. bibliogr. streszcz. summ.
  • Transpozycja zębów (na podstawie obserwacji własnych i piśmiennictwa), w: XXVI Sympozjum Sekcji Ortopedii Szczękowej (Ortodoncji) PTS, Szczecin 15–17 czerwca 2000 r., s. 56.

Jest członkiem Sekcji Ortopedii Szczękowej (Ortodoncji) PTS w Szczecinie od 1996 r.; a w latach 2003–2006 była Członkiem Zarządu Sekcji. Od 1996 r. jest także członkiem PTS Oddziału w Szczecinie.

Efekty leczenia ortodontycznego

Certyfikaty

Artykuły na blogu autorstwa dr n. med. Joanny Szajnar

Przeczytaj opinie o lekarzu.