5 polecanych zabiegów medycyny estetycznej

Wiosną, kiedy dłużej i mocniej zaczyna świecić słońce nasz organizm zaczyna produkować więcej hormonów, dzięki którym stajemy się radośniejsi i bardziej optymistycznie patrzymy na świat – który też budzi się z zimowego snu. Zrzucamy zimowe okrycia, czasem też parę zbędnych kilogramów i mamy większą ochotę na zmiany – nowa fryzura, sukienka czy koszula, może (jak) nowe, jaśniejsze, bardziej równe zęby, i… przydałaby się nowa cera!!!

Odbicie w lustrze.Kobieta przegląda się w lustrze dostrzegając pierwsze zmarszczki

Ta, po zimie i z upływem lat, szarzeje, wiotczeje i przybywa na niej zmarszczek. Dlatego aby w pełni zaspokoić oczekiwania naszych Pacjentów poszerzyliśmy wachlarz usług o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W ten sposób odmładzamy i odświeżamy całą twarz – nie tylko wyrównując zęby, ale również poprawiając rysy i jakość skóry.

Patrząc z szerszej perspektywy na potrzeby ciała, uroda rozkwita zauważalniej i trwalej.

Zmieniając ustawienie, czasami kształt, wielkość czy rozjaśniając kolor zębów , ale także łagodząc zmarszczki, podnosząc gęstość i sprężystość skóry twarzy, szyi i dekoltu, a nawet rąk, czy też przywracając utracony kontur i nawilżenie ust, powodujemy, że rysy stają się bardziej harmonijne a twarz wydaje się znacząco młodsza.

Polecane przez nas zabiegi to:

Bruzdy nosowo-wargowe

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
Z upływem czasu, w miarę utraty sprężystości skóry pod wpływem grawitacji i na skutek redukcji masy ciała oraz zaniku podściółki tłuszczowej, pogłębiają się bruzdy łączące skrzydelka nosa z kącikami ust. Uzupełnienie objętości tkanek tej okolicy poprzez zdeponowanie w tym miejscu kwasu hialuronowego odpowiedniej gęstości powoduje, że niemal w oczach, w ciągu kilkunastu minut nasze rysy łagodnieją a twarz wydaje się być znacząco młodsza.

Korekta kształtu ust

Korekta kształtu ust
Z wiekiem zaciera się granica pomiędzy czerwienią wargową i skórą, a na ustach pojawiaja się coraz liczniejsze pionowe bruzdy świadczące o zaniku tkanki podporowej i braku odpowiedniego nawilżenia. Proponowany przez nas zabieg powoduje, że granica czerwieni wargowej jest dyskretnie podkreślona a usta są nieznacznie pełniejsze, wskutek czego nie zapadają się a pionowe zmarszczki znikają.

Wypełnienie zmarszczek mimicznych

Likwidacja zmarszczek mimicznych
Do likwidacji zmarszczek mimicznych służą preparaty z toksyny botulinowej. Jej działanie polega na czasowym unieruchomieniu pewnych partii mięśni twarzy odpowiedzialnych za „zagniatanie się” skóry. Dobrze zaplanowany zabieg i wykonany z umiarem powoduje, że rysy twarzy łagodnieją i wygląda ona jak po długim wypoczynku czy urlopie, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu.

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej na zmarszczki poprzeczne czoła
Polega na wprowadzeniu w skórę, za pomocą drobnych nakłuć, różnego rodzaju substancji, które mają na celu jej nawilżenie, rozświetlenie i pobudzenie jej do zagęszczenia poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz zwiększenie objętości tzw. macierzy międzykomórkowej. Skóra staje się bardziej jędrna, gładka i sprężysta.

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) w celu poprawy kondycji włosów
Jest to preparat pochodzący z własnej krwi pacjenta. Polega na tym, że najpierw należy pobrać krew od pacjenta, a następnie poddać ją odwirowaniu w specjalnej wirówce. Proces ten ma na celu oddzielenie składników krwi w taki sposób, aby uzyskać frakcję osocza bogatą w trombocyty czyli płytki krwi.

Trombocyty są kopalnią cennych czynników wzrostu, które po podaniu w odpowiednie warstwy skóry mobilizują nasze własne fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen, do bardziej intensywnej pracy. Skóra się zagęszcza i ujędrnia, jednocześnie nabierając blasku.

Osocze bogatopłytkowe jest stosowane nie tylko w medycynie estetycznej, ale i w wielu innych dziedzinach medycyny, np. w dermatologii, do pobudzenia wzrostu włosów w obrębie skóry głowy w przypadku łysienia, w ortopedii, np. w leczeniu tzw. łokcia tenisisty, czy w chirurgii wspomagając gojenie a także w kardiochirurgii i medycynie sportowej.

Chcesz wyglądać dobrze? Młodo, ale wciąż naturalnie?

Zapraszam na konsultację!

P.S. Dobrze wykonany zabieg jest niewidoczny dla osoby postronnej, a pacjenci wyglądają po prostu świeżo, promiennie, jakby właśnie wrócili z udanych wczasów lub byli świeżo zakochani! Piękne zęby oprawione pięknymi ustami i promienna cera – czego chcieć więcej!

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij na ile gwiazdek oceniasz

Głosów: 15 | Średnia: 4.3

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł!

Zapraszamy Cię na nasze profile

Przykro nam, że oceniasz artykuł za nieprzydatny…

Podpowiesz co można poprawić?

Twoje wskazówki:

Dodaj komentarz