Uzupełnienia protetyczne

Prace protetyczne
Prace protetyczne
Prace protetyczne

System szklanych podparć ZX-27 to nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla protez wyjmowanych z ust, jak również dla implantów. Umożliwia on zastosowanie stałych uzupełnień (mostów) tam, gdzie dotąd możliwe było wykonanie tylko protezy wyjmowanej a z różnych powodów pacjent nie może się zdecydować na implanty. Są one wyprodukowane ze specjalnego rodzaju szkła stomatologicznego, które indywidualnie zostają dopasowane do bezzębnej części wyrostka zębodołowego w szczęce lub żuchwie, pełniąc rolę taką, jaką miałyby pełnić brakujące w tym miejscu zęby filarowe. Są wmontowane w przęsło mostu i leżą na bezzębnej części kości pod mostem. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że ich zastosowanie nie wymaga żadnej interwencji chirurgicznej, a umożliwiają zastosowanie estetycznego i wygodnego w użyciu uzupełnienia protetycznego tam, gdzie tradycyjna stomatologia może zaproponować tylko protezę ruchomą.

Licówki

Licówki porcelanowe to bardzo cienkie, płaskie płytki porcelany przyklejone na wargową powierzchnię zębów, po wcześniejszej bardzo oszczędnej ich preparacji (0,4–0,8 mm). Umożliwiają one zlikwidowanie niemal każdej niedoskonałości zęba, zmianę lub korektę kształtu, koloru; pokrycie nieestetycznych przebarwień; odbudowę części utraconych tkanek zęba, np. w skutek złamania; zamkniecie diastemy; a przy nieznacznych obrotach, czy przechyleniach zębów mogą stanowić alternatywę dla leczenia ortodontycznego.
Oszczędna preparacja, precyzyjne opracowanie, indywidualizacja kształtu i koloru, z uwzględnieniem cech charakterystycznych dla naturalnego szkliwa, powodują, że uzupełnienie jest wysoce estetyczne i niemożliwe do odróżnienia od własnych zębów.

Korony i mosty pełnoceramiczne

Prace protetyczne
Prace protetyczne

Obecnie jest to zdecydowanie bezkonkurencyjny rodzaj uzupełnienia protetycznego, zarówno pod względem estetyki, jak i wytrzymałości oraz bezpieczeństwa dla otaczających tkanek i całego organizmu. Podbudowa z tlenku cerkonu pozwala na przenikanie światła przez uzupełnienie w sposób bardzo zbliżony do przenikania przez tkanki naturalnego zęba, a w połączeniu z napaloną na niego porcelaną daje możliwość przezierności i odbicia światła w sposób łudząco podobny do naturalnego zęba.
Są one wysoce biokompatybilne, co oznacza, że są bezpieczne dla organizmu, nie powodują reakcji uczuleniowych ani nie podrażniają otaczających tkanek, a brak metalu w takim uzupełnieniu daje pewność, że nie będą się wydzielały jony metali, ani powstawały prądy elektrogalwaniczne, co może mieć miejsce, jeżeli w jamie ustnej znajdują się dwa różne stopy metali, np. korona metalowa i wypełnienie amalgamatowe.
Bardzo duża wytrzymałość tlenku cerkonu pozwala na ich zastosowanie zarówno w odcinku przednim, jak i na zębach położonych w dalszej części łuku zębowego, a doskonała precyzja wykonania, dzięki technologii CAD/CAM, daje pewność perfekcyjnego przylegania do zęba.

Prace protetycznePrace protetycznePrace protetyczne

W zakresie uzupełnień protetycznych współpracujemy z Pracownią Protetyczną „G-Dental”.

1 komentarz do “Uzupełnienia protetyczne”

  1. Witam!
    Brakuje mi jednego zęba – dolnej 6 z lewej strony.Chciałabym wszczepić sobie implant w miejsce tego brakującego zęba. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących implantów:Czy po gwarancji implant trzeba usunąć? Czy po wszczepieniu implantu trzeba brać antybiotyki? Jaki rodzaj implantu jest najlepszy i dlaczego? Czy to prawdą,że implanty są rakotwórcze? Mam 29 lat. W lipcu tego roku miną 3 lata od usunięcia tego zęba. Zanim zdecyduję się na implant chciałabym znać odp.na moje pytania. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Iwona
    Pozdrawiam!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz