Ortodoncja przyszłości dostępna od dziś

logo InvisalignInvisalign to metoda opracowana przez lekarzy ze Stanów Zjednoczonych. Stosowana do tej pory przez większość polityków, biznesmenów, aktorów czy piosenkarzy – osoby, dla których wizerunek i komfort jest szczególnie ważny. Dziś już 3 miliony ludzi na całym świecie skorzystało z Invisalign – połączenia ortodoncji i najnowszych osiągnięć technologicznych.

Nakładki InvisalignW Invisalign nie stosuje się tradycyjnych aparatów ortodontycznych, dlatego osoby postronne nawet nie zauważają, że pacjent jest leczony ortodontycznie. Brak drucików pozwala na dokładne czyszczenie zębów a także na swobodne smakowanie potraw, bez żadnych ograniczeń.

Na czym polega leczenie metodą Invisalign?

Leczenie metodą Invisalign polega na stosowaniu alignerów – projektowanych indywidualnie, specjalistycznych nakładek na zęby, wykonanych z termoplastycznego, przezroczystego materiału. Leczenie jest komfortowe i bezbolesne, a co najważniejsze, dzięki najwyższemu stopniowi zindywidualizowania, jest bardzo skuteczne.

Podczas pierwszej wizyty wykonywany jest wycisk zębów i zgryzu, następnie lekarz za pomocą programu komputerowego opracowuje szczegółowy plan leczenia i trójwymiarowy projekt ukazujący jego etapy. Dzięki temu pacjent już na początku leczenia wie jak będzie ono przebiegało, jak będą się przesuwać zęby i jak będzie wyglądał efekt końcowy.
Następnie na zlecenie lekarza wykonywane są dostosowane do pacjenta alignery, które są wymieniane w miarę postępów leczenia, średnio co 2 tygodnie. Ostatni z alignerów stosowany jest jako aparat retencyjny – utrwalający prawidłowe ustawienie zębów. Wizyty u ortodonty przebiegają szybciej i są mniej niedogodne, bo nakładki silikonowe łatwo zdjąć i nie mają drutów, które każdorazowo trzeba aktywować.

Skuteczność metody polega na tym, że specjalnie zaprojektowane alignery precyzyjnie naciskają na poszczególne zęby, w sposób dokładnie zaplanowany przez lekarza. Ortodonta decyduje na które zęby wywierany nacisk ma być większy, na które mniejszy, w jakim kierunku i z jaką siłą mają się one przesuwać. Nacisk na zęby wywierany przez alignery jest bardzo delikatny, ale niezwykle efektywny, dzięki czemu zęby milimetr po milimetrze, powoli, bezboleśnie, nieinwazyjnie, ale zdecydowanie przesuwają się na miejsce zaplanowane przez lekarza.

Zalety metody Invisaligne

Dyskrecja
Noszone na co dzień alignery są niewidoczne dla osób postronnych, a w razie konieczności (na przykład podczas uroczystości, spotkań biznesowych, wystąpień publicznych, randki) można je łatwo i szybko zdjąć. Nakładki nie zmieniają wymowy, rysów twarzy i uśmiechu, często nawet najbliżsi współpracownicy nie wiedzą, że pacjent leczy się ortodontycznie.

Higiena
Łatwo zadbać o higienę jamy ustnej, bo nakładki po prostu zdejmujemy do umycia zębów. Silikonowe nakładki wystarczy myć szczoteczką i ciepłą wodą, można też używać specjalistycznych płynów.

Wygoda
W każdej chwili można alignery zdjąć, na przykład do posiłków, dzięki czemu nie trzeba odmawiać sobie potraw i pilnować odpowiedniej diety.

Skuteczność
Dzięki połączeniu doświadczenia lekarza, komputeryzacji i innowacyjnym materiałom nacisk wywierany na zęby jest precyzyjny i nieinwazyjny, ustawienie zębów zmienia się stale, ale delikatnie. Metoda Invisaligne działa już od pierwszych dni leczenia.

Bezbolesność
Alignery nie uciskają dziąseł, zmieniają ustawienie zębów delikatnie, nie wywołują dyskomfortu ani bólu. Pacjent już po kilku dniach przyzwyczaja się do nich i nie odczuwa ich.

Pewność
Pacjent od początku wie, jak będzie przebiegało leczenie, czego się spodziewać na poszczególnych jego etapach i na zakończenie, ile czasu będzie trwało leczenie i ile wizyt zostało zaplanowanych, co daje motywację do leczenia i eliminuje niespodzianki.

Większość wad można leczyć przy pomocy metody Invisaligne

Specjalistyczne alignery stosowane są podczas leczenia większości wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów:

  • stłoczenia, czyli zbyt ciasne ustawienie zębów;
  • szpary między zębami;
  • zęby wychylone, przechylone, obrócone;
  • nieprawidłowo zachodzące zęby górne i dolne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij na ile gwiazdek oceniasz

Głosów: 3 | Średnia: 4.7

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł!

Zapraszamy Cię na nasze profile

Przykro nam, że oceniasz artykuł za nieprzydatny…

Podpowiesz co można poprawić?

Twoje wskazówki:

4 komentarze do “Ortodoncja przyszłości dostępna od dziś”

Dodaj komentarz