Insignia – Leczenie ortodontyczne z wizualizacją 3D

Insignia to nowoczesny, zaawansowany technologicznie system leczenia ortodontycznego, który łączy cyfrowe planowanie postępowania, z wysoce zindywidualizowanym leczeniem polegającym na wykonaniu dla konkretnej osoby indywidualnego aparatu stałego.

Wyspecjalizowany lekarz ortodonta, stosując system Insignia, po wizualizacji w technologii 3D, dobiera indywidualny program leczenia i projektuje precyzyjnie pozycję zębów po jego skończeniu; przewiduje przebieg całego leczenia, co umożliwia wyprodukowanie specjalnie dla nas zamków, klamer i łuków, które optymalnie będą regulowały nacisk i prowadziły proces ustawienia zębów.

Dzięki technikom cyfrowym możemy jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczyć jak będą wyglądały nasze zęby, i nasz uśmiech, i jak zmieni nas na lepsze. System Insignia pozwala wyraźnie skrócić czas noszenia aparatu (nawet do 50%), zmniejszyć liczbę wizyt w gabinecie oraz zminimalizować dyskomfort leczenia. Średni czas leczenia w systemie Insignia wynosi około 1 roku, jest to zatem idealny sposób leczenia dla tych, którzy cenią swój czas, dla niecierpliwych, którzy szybko chcą widzieć pozytywne efekty oraz dla młodzieży, która jak najszybciej chce pozbyć się aparatu ortodontycznego, by wreszcie zachwycać wszystkich swoim uśmiechem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Kliknij na ile gwiazdek oceniasz

Głosów: 1 | Średnia: 3

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł!

Zapraszamy Cię na nasze profile

Przykro nam, że oceniasz artykuł za nieprzydatny…

Podpowiesz co można poprawić?

Twoje wskazówki:

7 komentarzy do “Insignia – Leczenie ortodontyczne z wizualizacją 3D”

 1. Dzień dobry, chiałabym się zapytać , jaki byłby koszt leczenia aparatem ortodontycznym w systemie Insignia? Chodzi mi dokładnie o sam koszt aparatu na dwa łuki zębowe…Z góry dziękuję za informację.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Mam takie samo pytanie jak poprzedniczka,
  jaki byłby koszt leczenia aparatem ortodontycznym w systemie Insignia na obydwa łuki. Do tego czy to możliwe że udałoby się bez usuwania zebów? Mam dwa zęby mleczne, ale niestety z zawiązkami pod nimi.

  Odpowiedz
 3. Witam
  Bardzo proszę o opinię czy tego typu niedoskonałość, którą widać na zdjęciach mojej prawie 8-letniej córki, kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Witam,
  Ja korzystam z systemu leczenia INSYGNIA i nie potrafię stwierdzić czy jest to lepszy system czy gorszy bo z innym nie miałam styczności.
  W przypadku Insygnii płaci się za całość leczenia, tzn. za oba łuki i wizyty i potem przychodząc na wizyty kontrolne nie trzeba płacić, a jak wiadomo w zależności od lekarza i miejscowości ceny te są różne i bywają kosztowne. Koszt aparatu podobno jest ustalony nie wiem czy przez producenta czy kogoś innego i wynosi 8 tys zł. Pewnie większość stwierdzi, że to dużo. Dla mnie jest to dużo, ale przeliczając sobie leczenie aparatem Damona u mojego orto to koszt leczenia wyszedł na prawie taki sam. W XXI wieku wolę zastosować najnowszy system leczenia. To moja osobista opinia.
  Akurat w moim przypadku w ogóle nie bolą mnie zęby co jest rewelacyjne bo najbardziej tego się obawiałam. Ani bezpośrednio po założeniu aparatu ani po wizytach kontrolnych. Noszę aparat już od 8 m-cy. Uważam, że indywidualne wielkości zamków pod kątem poszczególnych zębów to rewelacyjna sprawa.

  Odpowiedz
 5. Czy można kupić i założyc aparat ortodontyczny Insignia tylko na górny luk ? Moja córka jest alergiczką i podobno na łuku dolnym w aparacie Insignja musi być metal. Dolmy łuk należałóby wykonać z aparatu porcelanowego. Bardzo proszę o poradę.

  Odpowiedz
  • Witam

   Pani Jolanto,
   Leczenie górnego i dolnego łuku zębowego należy traktować jako leczenie całości i dlatego w obu łukach powinien być zastosowany jeden system.
   Coraz więcej zgłaszających się do gabinetu ortodontycznego osób cierpi na alergię i nie stanowi to problemu przy doborze rodzaju aparatu,a producenci odpowiedzieli na potrzeby tej licznej grupy pacjentów.
   Proszę zgłosić ten fakt lekarzowi podczas konsultacji, a on zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

   Pani Marto,
   W zależności od wskazań stosuję różnego rodzaju retainery, także typu Osamu.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz