Zapraszamy do korzystania z terapii antydepresyjnej przy użyciu światła emitowanego przez specjalistyczną lampę. Wystarczy kilkanaście minut naświetlania w naszej poczekalni podczas oczekiwania na wizytę, żeby poprawić humor i wprawić się w lepszy nastrój!
Zima to czas, kiedy często czujemy się ospali, brak nam energii i sił witalnych. Odbija się to niekorzystnie na naszym samopoczuciu, sprawności intelektualnej a nawet na wyglądzie. Badania dowodzą, że przyczyna takiego stanu bardzo często wiąże się z naszym położeniem geograficznym, a dokładnie – zbyt małą ilością światła słonecznego o tej porze roku. Dolegliwość tę nazwano depresją sezonową.
Czasami trudno odróżnić depresję od zwykłego obniżenia nastroju, zdarzającego się każdemu, zwłaszcza zimą. Tymczasem depresja to choroba, którą trzeba leczyć. Do najczęstszych objawów depresji należą:
- notoryczne zmęczenie, brak energii
- uczucie smutku, beznadziejności, pustki
- niska samoocena, poczucie bezwartościowości
- trudności z pamięcią i koncentracją
- zaburzenia snu – ciągła senność lub trudności z zasypianiem
- drażliwość, nerwowość
- stany lękowe, odczucie nieuzasadnionego niepokoju
- brak zainteresowania tym, co się dzieje dookoła
- niemożność odczuwania przyjemności
- niechęć do aktywności seksualnej, spadek libido.
Problemy te na szczęście można minimalizować lub pozbyć się ich całkowicie a bardzo dobre efekty terapeutyczne przynoszą seanse świetlne.
Okazuje się, że światło słoneczne potrzebne jest nie tylko do tego, żebyśmy widzieli, ale również dla zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.
Depresja sezonowa ( czyli związana z brakiem światła słonecznego) najczęściej występuje wśród mieszkańców półkuli północnej, dlatego naukowcy zaczęli wiązać jej objawy z niskim natężeniem światła słonecznego. Okazało się, że im dalej na północ, tym częściej diagnozowane są stany depresyjne, a ich objawy nasilają się w okresie jesieni i zimy. Osoby cierpiące na depresję porównują tę chorobę do pochmurnego dnia. Okazuje się, że nie bez powodu. Gdy za oknem szaro i buro, ciemno, a dzień jest krótki, każdemu z nas zdarza się odczuwać nieokreślony smutek, nostalgię, przygnębienie czy złość. Z kolei trudno się smucić, gdy świat jest pełen barw, podkreślonych słońcem. Światło słoneczne dodaje nam energii i pogody ducha.
Tak zrodził się innowacyjny pomysł na leczenie depresji sezonowej światłem.
Fototerapia, czyli leczenie światłem jest dziedziną rozwiniętą dzięki połączeniu badań medycznych z najnowszymi osiągnięciami techniki. Naukowcy i lekarze opracowali specjalistyczne lampy emitujące światło zbliżone do światła słonecznego, zdolne zapobiegać stanom depresyjnym i wspierające leczenie tej przykrej choroby. Światło emitowane przez specjalistyczne lampy działa na pacjenta jak słońce – dodaje energii, pobudza siły witalne, poprawia jakość snu, likwiduje stany lękowe. Dzięki promieniom światła białego poprawia się także nasz wygląd, krew szybciej krąży w żyłach, dotlenia skórę i wszystkie komórki organizmu, dzięki czemu odzyskujemy blask i witalność.
W krajach takich jak Japonia czy kraje skandynawskie specjalne lampy są montowane w miejscach użyteczności publicznej takich jak dworce, lotniska, czy wagony metra.
W naszym gabinecie dbamy nie tylko o zdrowie zębów i jamy ustnej naszych pacjentów, ale także o komfort emocjonalny i dobre samopoczucie, dlatego mając na uwadze, że zbliżający okres roku sprzyja obniżeniu nastroju, nasi pacjenci mogą dodatkowo skorzystać z takiej właśnie terapii antydepresyjnej światłem medycznej lampy Supernova, fińskiej firmy Innolux. Lampa ta daje daje gwarancję najwyższej jakości, bezpieczeństwa i bardzo dobrych efektów leczniczych.
Na życzenie Pacjentów włączamy lampę podczas oczekiwania w naszej poczekalni.
Już kilkuminutowe, ale najlepiej kilkukrotne naświetlanie daje odczuwalne efekty, a stosowanie takiej lampy jest absolutnie bezpieczne i nie wymaga stosowania żadnej ochrony na oczy, ponieważ światło aby było skuteczne powinno doświetlić dolną część siatkówki.
Istotne jest to, że nie trzeba patrzeć bezpośrednio w źródło światła – można przy lampie np. czytać, jak również nie istnieje możliwość przedawkowania światła – tak jak nie można przedawkować światła słonecznego.
Zapraszamy!
Światło zawsze człowiekowi pomaga lepiej znosić trudy i przeciwności losu. Obok światła dziennego i sztucznego wspiera nas także światło oświaty (nazywane kiedyś kagankiem oświaty). Precz z ciemnościami i ciemnotą w każdej postaci, a stałe wizyty u stomatologa niech świadczą o naszym oświeceniu.
Dziękujemy za ten zgrabnie ujęty manifest :)
Pozdrawiamy!