Wybielanie zębów w 3 kwadranse!

Wybielanie zębów o 5–14 odcieni

Na rynku jest mnóstwo metod i preparatów służących do wybielania zębów, jednak większość z nich wybiela zęby o 1–3 odcienie. Paski przyklejane na zęby mogą ponadto spowodować nierównomierne wybielanie, sprawiające wrażenie próchnicy lub osadu pomiędzy zębami. Wybielanie w gabinecie za pomocą specjalnych preparatów oraz naświetlanie ich profesjonalną lampą w celu aktywacji środka powoduje, że już po 45 minutach można cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

Oferujemy także wybielanie pojedynczych, przebarwionych zębów.

Spośród czynników stanowiących o atrakcyjności uśmiechu biały kolor zębów odgrywa najważniejszą rolę. Nie każdego Matka Natura wyposażyła w taki prezent. Ich barwę mamy bowiem zaprogramowaną w genach, ale z biegiem lat ciemnieją nie tylko pod wpływem leków, tytoniu, kawy i herbaty, braku higieny lub nadmiernego używania fluoru w dzieciństwie. Na szczęście istnieją profesjonalne metody, które sprawią, że znów przywrócimy im blask.

Wybielanie natychmiastowe usuwa większość przebarwień w bezpieczny i skuteczny sposób. Jest to doskonała metoda służąca nie tylko do zmiany barwy całych łuków zębowych, pojedynczych zębów, ale nawet ich fragmentów. Zabieg trwa średnio około godziny, w tym czasie składniki preparatu aktywowane światłem lampy powodują utlenianie ciemnych nasyconych związków pierścieniowych do jasnych, linijnych wiązań węglowodorowych. Skutecznie usuwane są przebarwienia zarówno nabyte, jak i te uwarunkowane genetycznie.

Do zabiegu lekarz przygotowuje zęby poprzez usunięcie starych, nieszczelnych wypełnień, złogów nazębnych (kamienia i osadu) i leczenie (lub tymczasowe zabezpieczenie) zębów zmienionych chorobowo. Preparat nie zmieni barwy znajdujących się w jamie ustnej koron, mostów, czy wypełnień kompozytowych. Ostatecznie zęby są wypełniane co najmniej po dwóch tygodniach od zabiegu, po ustabilizowaniu się jasnego koloru.
W trakcie całego zabiegu lekarz stomatolog ma możliwość kontroli postępu procesu. Powoduje to, że zęby zawsze są wybielone równomiernie.

Pacjenci często pytają nas, jak bardzo pojaśnieje ich uśmiech. Skuteczność kuracji jest sprawą indywidualną. Z naszego doświadczenia jednak wynika, że średnio jeden zabieg powoduje zmianę barwy od 5 do 14 odcieni.
Należy pamiętać o tym, że wybielenie zębów jest bezpowrotne i nie można ich, tak jak włosów, ponownie zafarbować na ciemniejszy kolor. Po pewnym czasie ich barwa może nieznacznie się zmienić (zęby u każdego człowieka z wiekiem stają się ciemniejsze), ale już nigdy nie będzie tak ciemna, jak przed wybielaniem. Jasny kolor utrzymuje się długo, gdy pacjent stosuje się do zaleceń lekarza, a powrót koloru jest w znacznym stopniu zależny od substancji przebarwiających zęby, np. tytoniu, kawy.

Zobacz też:
Po wybielaniu zębów” – Zalecenia i informacje dla pacjentów

Napisano w Stomatologia estetyczna Tagi:
60 komentarzy pod
 1. Adrian pisze:

  Może jakieś zdjęcie? – przed i po
  jak ma się takie wybielanie do palenia papierosów? jak długo pozostanie efekt (pale paczkę dzeinnie)

 2. Dominika pisze:

  Wiec wybielanie 1 seansowe kosztuje 650zl ? tzn ze trzeba powtorzyc kilka krotnie ? czy place 650 i mam spokoj np na jakis czas? Prosze o odpowiedz 😉 pozdrawiam.

 3. Witam, najczęściej efekt jednorazowego zabiegu jest satysfakcjonujący zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza, jednak nie u każdego zęby są podatne na wybielanie w jednakowym stopniu. Jest to sprawa indywidualna i zależy od wielu czynników (miejsce przebarwienia-szkliwo czy zębina, przyczyna przebarwień, wiek pacjenta, czynniki genetyczne itd.). Z naszych obserwacji oraz badań naukowych wynika, że kolor podczas jednego zabiegu najczęściej zmienia się od 5 do 14 odcieni. Zapraszam na wizytę celem określenia koloru Pani zębów, podczas której prezentując na kolorniku odpowiedniki zębów ułożonych według stopnia jasności, porównamy go z najczęściej uzyskanymi przez nas wynikami. Wówczas łatwiej będzie ocenić Pani skuteczność zabiegu.
  Z poważaniem
  Barbara Galińska

 4. Adam pisze:

  Witam, czy dobrze myśle że takie wybielanie wymaga wymiany wszystkich plomb, a przynajniej tych sprzodu ? W takm razie jeśli policzę u siebie każą plombę tylko po 100 zł to muszę już dołożyć 400 zł. + 650 zł = 1050 zł. Jakie jeszcze dochodzą koszta związane z wybielaniem ? Piaskowanie itp ? Czy moza zobaczyć PRAWDZIWE!!! zdjęcia pokazujące efekt wybielania ( w komputerze można wszystko zrobić i oszukać ) jak prosi Adrian.
  Druga sprawa ile czasu średnio utrzymuje się biel zębów ? ( nie palę, ale piję kawę i herbatę ) , czy ściemnianie koloru zębów będzie równomierne ? , i co jesśli będę chciał powtórzyć wybielanie za kilka lat, czy wtedy plomby nie będą przeszkadzały ???
  Pozdrawiam.

  • Do p. Adama:
   Rzeczywiście, nieszczelne, stare wypełnienia, głównie te znajdujące się w miejscu aplikacji preparatu wybielającego wymagają zabezpieczenia tuż przed wybielaniem, co czynimy nieodpłatnie. Każdy z pacjentów, który wyraża chęć wybielenia zębów jest informowany PRZED zabiegiem o tym, że złogi nazębne powinny zostać usunięte przed wybielaniem oraz że barwa wypełnień i uzupełnień protetycznych nie ulegnie przebarwieniu w trakcie zabiegu i to pacjent decyduje o tym, czy chce ponieść dodatkowe koszty związane z ich ewentualną wymianą, czy nie. Wybielamy zęby ze wskazań kosmetycznych, a nie zdrowotnych.

   Jeśli chodzi o zdjęcia – w najbliższym czasie postaramy się wykonać i opublikować na naszej stronie. Proponuję też umówienie spotkania (po uzyskaniu zgody któregoś z naszych pacjentów), podczas którego będzie Pan mógł sam ocenić, czy ostateczny efekt jest dla Pana zadowalający.

 5. Kamila pisze:

  Dzień dobry
  od wielu lat cierpie z powodu nawracających się aft w jamie ustnej.żadne środki mi nie pomagają,brałam wit.B,sachol,aftin,solcoseryl,dentosep itd.Proszę mi powiedzieć czy jest możliwość się z tego wyleczyć?czy jest to możliwe w Państwa klinice?no i ile by mnie to kosztowało? z góry dziękuje i pozdrawiam Kamila

  • Do p. Kamili:
   Witam, etiologia (przyczyna) aft, niestety, nie jest do końca poznana. Uważa się, że nie jest to jedna jednostka chorobowa, ale objaw grupy schorzeń o zupełnie różnej przyczynie.
   W prawidłowym prowadzeniu każdej jednostki chorobowej najważniejsze jest leczenie przyczynowe, a nie objawowe. Dlatego, aby w sposób rzetelny przeprowadzić leczenie, lekarz musi zobaczyć zmianę na błonie śluzowej (proponuję zgłosić się w momencie jej wystąpienia), zapytać pacjenta o ewentualne występowanie czynników pełniących rolę w jej powstawaniu. Często należy również wykonać szereg badań (laboratoryjnych, gastrologicznych, genetycznych, hormonalnych). Dlatego koszt leczenia w znacznej mierze jest uzależniony od badań dodatkowych (na które kierujemy po wyeliminowaniu innych przyczyn). Koszt wizyty w Ars Dentica to: 50 zł konsultacja, 30 zł ozonowanie, 20 zł zaopatrzenie afty.

 6. Eliza pisze:

  Dzień dobry! Chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie od pierwszego wybielania można przystąpić do kolejnego.
  Pozdrawiam

 7. Justyna pisze:

  Witam czy do wybielania zebow trzeba miec wszystkie zeby wyleczone??

  • Zęby przed wybielaniem nie mogą posiadać ubytków ani nieszczelnych wypełnień w miejscu aplikacji preperatu wybielającego. Najczęściej takie defekty w obrębie zębów przednich tuż przed zabiegiem zabezpieczamy tymczasowo, a ostateczne, w pełni kosmetyczne wypełnienia zakładamy co najmniej 2 tygodnie po wybielaniu.

 8. Ala pisze:

  Witam!
  Bardzo chce wybielic zeby, ale nosze retainer na dolnej szczece po wewnetrznej stronie(po aparacie ortodontycznym). Czy moge wybielac z nim zeby czy musze poczekac z tym do jego zdjecia?

 9. dr Joanna Szajnar pisze:

  Założony po stronie językowej stały retainer nie jest przeciwwskazaniem do wybielania zębów, ponieważ preparat wybielający jest nakładany na wargowe powierzchnie zębów, więc nie musi Pani czekać do momentu jego zdjęcia.

 10. BEATA pisze:

  Witam Pani Doktor,

  2 tygodnie temu wybielałam zęby metodą z użyciem lampy w gabinecie stomatologicznym (1 seans). Nie jestem do końca zadowolona z efektu …
  Moja przyjaciółka wybielała zęby metodą nakładkową i efekt jest rewelacyjny.
  Wiem że efekt zależy od wielu czynników (kolor kości, żywienie, palenie, leki etc.) ale chciałabym spróbować. Czy mogę po 2-3 tygodniach od ostatniego wybielania ponownie wybielić zęby ??? Jezeli jest to niewskazane, Jaki jest minimalny czas który musi upłynąć do następnego wybielania ???

  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
  BEATA

  • dr Joanna Szajnar pisze:

   Dzień dobry,
   Tak, po 2-3 tygodniachpo zbiegu wybielania za pomocą lampy można przeprowadzić wybielanie nakładkowe, jednak lekarz powinien najpierw ocenić czy jest to możliwe od razu, czy zęby nie wymagają dodatkowego przygotowania np. uszczelnienie starych wypełnień lub zabezpieczenie okolicy przyszyjkowej zębów.
   Podczas wybielania jednoseansowego miejsca takie zabezpiecza się specjalną barierą, która chroni także dziąsła przed preparatem wybielającym, natomiast podczas wybielania nakładkowego nie jest możliwa tak precyzyjna kontrola aplikacji żelu wybielającego, dlatego konieczne są nieco inne procedury przygotowujące do tego zabiegu.

 11. Zuzanna pisze:

  Witam
  Chciałabym sie dowiedzieć ile kosztuje takie jednorazowe wybielanie.Która metoda wybielania – za pomoca lampy czy wybielanie nakładkowe- jest bezpieczniejsze i ma trwalsze efekty.
  Z góry dziękuję za odpowiedź

 12. Anna pisze:

  Witam
  Mam bardzo popękane szkliwo na zębach. W związku z tym mam pytania. Czy mogę wybielić zęby? Czy nie ma przeciwskazań? Czy po wybielaniu nie będą nadwrażliwe? I jaką metodę byście Państwo zalecali w takim wypadku?

 13. Paulina pisze:

  Witam,
  Chciałabym zapytać czy wybielanie polega na rozjaśnieniu barwy zębów czy również na wyrównaniu ich kolorytu? Mam problem z „plamami” na zębach (część zęba jest jaśniejsza od reszty), co wygląda nieestetycznie.
  Pozdrawiam

 14. dr Joanna Szajnar pisze:

  Pani Anno,
  przy bardzo popękanym szkliwie zębów zalecana jest duża ostrożność przy wybielaniu zębów, jednak nie jest to bezwzględna przeciwwskazanie. Wszystko zależy od rodzaju, przebiegu, głębokości i lokalizacji pęknięć. Ostateczna decyzja może zapaść tylko po bezpośrednim badaniu pacjenta.

  Pani Paulino, Pani Zuzanno,
  wybielanie natychmiastowe w gabinecie stomatologicznym daje lekarzowi również możliwość wyrównania koloru zębów, ponieważ możliwa jest aplikacja preparatu wybielającego w taki sposób, aby pewne obszary zęba ominąć (tj. te, które już są zbyt jasne) a inne, w miarę potrzeby rozjaśnić bardziej. Jest to zdecydowana przewaga wybielania jednoseansowego w gabinecie stomatologicznym nad wybielaniem nakładkowym, gdzie nie jest możliwa kontrola miejsc aplikacji preparatu w obrębie pojedynczych zębów.

 15. Kornelia pisze:

  witam nosze aparat ortodontyczny po jego zdjeciu chce wybielic zeby ile musze odczekac zeby do tego przystapic.? lepsza jest metoda laserowa czy nakladkowa? Cy ktoras z tych metod utrzymuje sie dluzej?

 16. Ewelina pisze:

  Witam serdecznie mam pytanie do Pani Doktor,jestem w 5tym miesiacu ciazy bardzo bym chciala sobie wyboelic zeby wiem ze nie ma padac wskazujacych na skutki uboczne ale opinia lekarza,mysli pani ze nie zaszkodzi to dziecku?czy promieniowanie z lampy dochodzi do plodu?
  W sumie to chyba palenie jest bardziej szkodliwe prawda?
  Pozdrawiam

 17. dr Joanna Szajnar pisze:

  Pani Kornelio,
  Po zdjęciu aparatu można wybielać żeby już po tygodniu, dwóch, lecz czasami trzeba odczekać dłużej. Powinien o tym zdecydować lekarz, ponieważ zależy to od wielu czynników. W zależności od wskazań dobiera się tez metodę, a która z nich jest bardziej korzystna zależy od konkretnego przypadku (stan zębów, szkliwa, tkanek otaczających).

  Pani Ewelino,
  Preparat który stosujemy do wybielania zębów działa tylko miejscowo, na szkliwo zębów a fale generowane przez lampę to fale świetlne, tak więc jest to zabieg nieinwazyjny. Jednak w ciąży odradza się przeprowadzanie jakichkolwiek zabiegów, które nie ratują życia lub zdrowia i radziłabym odczekać z wybielaniem zębów do rozwiązania ciąży. Natomiast związki powstające podczas spalania tytoniu są bardzo toksyczne i mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia Pani dziecka i Pani samej, dlatego mam nadzieję, ze ten nałóg Pani nie dotknął.

  Pozdrawiam.

 18. Małgosia pisze:

  witam serdecznie

  mam zapytanie dotyczące wybielania czy istnieje u panstwa mozliwosc uregulowania płatności w ratach ..jestem studentka i taka forma bylaby mi bardzo pomocna i po drugie czy kamien nazebny usuwany jest w ramach zabiegu wybielania a jesli nie to jakie sa koszta dodatkowe i czy mozna przystapic do wybielania zaraz po usunieciu kamienia.

  Dziekuje i pozdrwiam

  • dr Joanna Szajnar pisze:

   Dzień dobry,
   Tak, w naszym gabinecie jest możliwa płatność w ratach za pośrednictwem banku.
   Natomiast usunięcie kamienia nazębnego i/lub osadu to osobne zabiegi i jeżeli nie ma przeciwwskazań, to można je wykonać na tej samej wizycie, tuz przed wybielaniem. Jeżeli chciałaby Pani poznać koszty, jakie się wiążą z tymi, i nie tylko, zabiegami zapraszam do lektury zakładki Cennik (na naszej witrynie).

 19. Tomasz pisze:

  Witam . Chciałem sie zapytać bo troszke się pogubiłem . Mam swój korzeń w 2 do uratowania i chciał bym wstawić na niego zęba czy da tak rade i jaki jest kosz tego ?

  • dr Joanna Szajnar pisze:

   Witam,
   Jeżeli korzeń zęba nie jest zniszczony, to należy przeleczyć go kanałowo, a następnie można odbudować ząb za pomocą wkładu koronowo-korzeniowego i korony porcelanowej. Z cenami może się Pan zapoznać otwierając zakładkę cennik. Zapraszam na bezpłatną konsultację.

 20. Kornelia pisze:

  mam pytanie ile trzeba miec lat zeby moc przystapic do wybielania?

  • dr Joanna Szajnar pisze:

   Nie istnieje jakaś wyraźna granica wiekowa. Z pewnością konieczna jest obecność wszystkich zębów stałych i musi być zakończony ich rozwój (obecność korony zęba w jamie ustnej nie jest jednoznaczne z zakończeniem jego rozwoju). W związku z tym, że wiek kalendarzowy nie pokrywa się z tzw. wiekiem zębowym, każdy przypadek należy analizować indywidualnie. Jednym słowem: stomatolog powinien zakwalifikować, bądź nie, pacjenta do wybielania.

 21. daria pisze:

  witam, chciałabym założyć aparat ortodontyczny szafirowy a takze wybielić zęby jednak nie chcę czekać do ściągnięcia aparatu. czy można wybielić zęby przed założeniem aparatu ortodontycznego? podobno po zdjęciu aparatu są widoczne różne odbarwienia, czy jest sens wybielania przed jego noszeniem?

  • dr Joanna Szajnar pisze:

   Teoretycznie oczywiście jest to możliwe, ale uważam, że wybielanie przed założeniem aparatu mija się z celem. Na pewno należy usunąć ewentualny kamień lub osad. Po zdjęciu aparatu nie mają prawa pojawiać się żadne plamy ani przebarwienia. Czasami może zdarzyć się, że z powodu niedostatecznej higieny pacjent może dopuścić do powstania odwapnień, które mają, niestety, próchnicowy charakter. Jednak mój każdy pacjent, na samym początku leczenia jest uświadamiany i otrzymuje dokładnie instrukcje dotyczące utrzymania higieny podczas noszenia aparatu, które są następnie monitorowane przez cały okres leczenia i nie mają prawa pojawić się u niego żadne problemy z przebarwieniami szkliwa.

 22. Daria pisze:

  Witam. Mam pytanie. Otóż po wybielaniu nakładowym końcówki moich zębów zrobiły się jakby niebieskie. Szkliwo jest zupełnie przejrzyste i przez to zęby wyglądają znacznie gorzej. Czy jest jakiś sposób na usunięcie tych efektów ubocznych są jakieś środki zmniejszające przezierność szkliwa?

 23. Urszula pisze:

  Witam serdecznie
  Dwa lata temu wybielałam zęby metodą Opalescense niestety nie jestem zadowolona z efektów gdyż zęby wybieliły się o jakieś cztery tony… Postanowiłam skorzystać z wybielania lampą Beyond. Wiele zadowolonych osób poleca tę metodę.W związku z tym mam pytanie do Państwa czy kolejne wybielanie nie spowoduje żadnych szkód? Proszę mi też powiedzieć czy jest u Państwa możliwość zapłaty w systemie ratalnym?
  Pozdrawiam

  • Pani Urszulo, ocena możliwości zakwalifikowania zębów do wybielania nie może się odbyć bez badania. Jeżeli oczekuje Pani spektakularnego efektu, a zęby mają bardzo ciemny kolor pochodzący z ich wnętrza, należy rozważyć możliwość zastosowania innych metod, które rozświetlą uśmiech.

 24. Gosia pisze:

  zastanawiam sie czy przez założeniem aparatu moge wybielić zęby? boje sie, że po zdjęciu aparatu zostana białe kwadraciki z miejscach zamków..

 25. Ewelina pisze:

  Witam!!
  Czy w okresie świątecznym Państwa gabinet jest czynny normalnie?? Jeśli nie, to w jakich godzinach i dniach??

 26. admin pisze:

  24 grudnia gabinet jest nieczynny.
  Po świętach Bożego Narodzenia czynny w dniach 28-30 grudnia (pon.-śr.) w godzinach 8-20.
  W Sylwestra nieczynny.
  Od 4 stycznia (poniedziałek) normalnie.

  Wszystkiego dobrego z okazji Świąt i Nowego Roku!

 27. Marta pisze:

  Witam. Mam odsłonięte szyjki zębowe, czasami, choć rzadko odczuwam ból przy jedzeniu słodyczy. Nie przeszkadza mi to ogólnie, chodź dentysta stwierdził, że powinnam miec zabieg przeszczepu z dziąseł. Nie stać mnie jednak narazie na taki zabieg. Czy może to byc przeciwskazaniem do wybielenia zębów??

 28. Emilia pisze:

  witam,
  chciałabym się dowiedzieć o koszt wybielania zębów nienakładkowego?

 29. Gosia pisze:

  Proszę mi powiedzieć czy wybielaniu zębów metodą nakładkową (żel 20%) mógł spowodować u mnie spuchnięcie górnej wargi.

 30. Magda pisze:

  Dzień dobry.
  Chciała bym sie spytać ile kosztuje aparat ortodentyczny stały ,oraz jeszcze mam taki problem i nie wiem co to jest mam takie białe plamki na 3 przednich zębach od 3 lat i nie chcą zniknąć co mam zrobić czy trzeba to wybielić?

 31. marika pisze:

  Chciała bym sie zapytac na jak długo wystarcza wybielenie zebów lampa i ile kosztuje ???

 32. Anna pisze:

  Witam

  moj dentysta poradzil mi wybielenie zebow potem dopasowanie i zalozenie korony na 4 zeby (gorne jedynki i dwojki).Chcialabym sie dowiedziec ile czasu zajeloby wybielenie zebow i zalozenie korony(bede okolo 2 tygodni w Polsce),i jaki bylby koszt tych dwoch zabiegow.

 33. natala pisze:

  witam mam takie pytanie czy majac popsute zeby i plomby moge wybielic zeby za pomoca lampy beyond a dopiero potem wziasc i leczyc zeby? bardzo bede wdzieczna za informacje..

 34. Marta pisze:

  Witam, chcialabym dowiedziec sie jakie sa koszta zalozenia aparatu. przednie zeby mam wcisniete do srodka.nie wyglada to ladnie.dolne zeby wydaja sie byc w porzadku. z gory dziekuje za odpowiedz.

 35. ewelina pisze:

  Witam

  jak czesto mozna wybielac zeby u dentysty ? wybielalam dokladnie rok temu i zauwazylam ze od 3 miesiecy znowu traca piekny kolor 🙂 wiec czy moge wybielic ponownie za zabieg zaplacilam 300zl

  pozdrawiam

 36. Malgorzata pisze:

  Witam serdecznie!
  Kilka dni temu wybielalam zeby metoda ZOOM u dentysty. Przed wybielalaniem bylam na konsultacji i dentysta stwierdzil, ze nie mam kamienia nazebnego i ze mozna przystapic do wybielanie. Po 3 sesjach 15 minutowych nie widzialam efektu ktorego oczekiwalam, byly moze o 1-3 odcieni bielsze, a zaznaczam, ze moje zeby wcale nie byly takie ciemne, gdyz nie pale, nie pije kawy, ani wina. Dentysta stwierdzil, ze mam bardzo zadbane zeby. Oczekiwalam ze moje zeby stana sie sniezno biale, gdyz moj kosciec jest bialy. Teraz po wybielaniu sa szare. Czy moze to byc spowodowane? Czy przed takim zabiegiem nie trzeba bylo zrobic piaskowania? We wtorek ide na kontrol i mam zamiar reklamowac, czy mam prawo do tego? Dodam ze jak zapytalam go czy istanieje jeszcze wieksza mozliwosc wybielenia powiedzial ze wydaje mu sie ze nie. Do domu mi dal jedna strzykawke opalescence 10 % i powiedzial ze po 24 godzinach od wybielania mam zalozyc na 1 godzine. U mnie nikt nie zauwazyl, ze wybielalam zeby, a taka procedura nie byla tania. Co mam zrobic, prosze o pomoc? Jestem rozpaczona. Po wybielaniu nie bolalo mnie nic jak i podczas , nie mialam prakycznie zadnych reakcji, ktore by spowodowaluy przyjeciem lekow przeciwbolowych. Bardzo prosze o odpowiedz.

  • admin pisze:

   Witam, Pani Małgorzato
   Nie jestem kompetentny aby wypowiadać się o skuteczności metody ZOOM. Notabene, działającej na tej samej zasadzie ogólnej (aktywizacja światłem UV substancji powierzchniowo czynnych) co w oferowanym przez nasz gabinet zabiegu wybielania zębów lampą BT Cool. Są to więc metody natychmiastowego wybielania zębów. Logicznie rozumując, nie powinno mieć miejsca żadne poszarzenie zębów, jedynie wybielenie, którego stopień – zależny od wielu czynników – prognozuje stomatolog. Szacunkowy stopień wybielenia przedstawia się pacjentowi do akceptacji na palecie porównawczej, pobrawszy odcień/odcienie zębów przed zabiegiem.

   Zgodnie z prawami konsumenta, usługa wybielania zębów – jak każda inna usługa komercyjna – podlega prawu do reklamacji. Ta natomiast powinna być poparta rzeczowymi dowodami, nie tylko subiektywnymi odczuciami.

   Pozdrawiam

 37. Justyna N. pisze:

  witam!
  czy istnieją jakieś przeciwwskazania aby przed założeniem aparatu ortodontycznego laserowo wybielić zęby? a dokładniej czy laserowe wybielanie zębów uniemożliwia założenie aparatu ortodontycznego? muszę zaznaczyć iż wybielanie chcę zrobić teraz a aparat za jakiś rok.

 38. Michał pisze:

  Po jakim czasie po wybielaniu można założyć aparat ortodontyczny

  • dr Joanna Szajnar pisze:

   Zalecam wybielanie zębów po leczeniu ortodontycznym, jeśli jednak jest Pan już po takim zabiegu, aparat można założyć kilka dni po wybielaniu.

 39. anna pisze:

  mam pytanie przed zalozeniem aparatu mialam zdrowe, silne, i calkiem biale zeby. Po zdjeciu jakies 2 miesiace temu aparatu moje zeby sa bardziej delikatniejsze nadwrazliwe, robia sie przebarwienia,zolkna takze plus sa niesamowicie poddatne na kamien. Nie wiem co juz jesc zeby kamien przestal mi sie osadzac tak szybko. Nie wiem co juz uzywac i co jesc zeby wzmocnic moje zeby. Plus jaki okres jest potrzebny aby zeby sie odbudowaly i czy w ogole istnieje mozliwosc ze bede miala znowu silne zeby jak przed aparatem i czy znikna mi lekka przezroczystosc przy koncowkach zebow, ktore mi powstaly po zdjeciu aparatu. A moze istnieja jakies specjalne srodki ktore wzmacniaja zeby. ????
  Plus czy w takim powinnam decydowac sie na wybielanie zebow, czy moze lepiej poczekac jakis rok i dopiero sobie wybielic????
  moj ortodonta uwaza ze wszystko bedzie w porzadku, ale ja sie waham

 40. Maciej pisze:

  Dzień dobry,

  tydzień temu wybielałem zęby u stomatologa łukiem plazmowym sapphire i niestety nie jestem do końca zadowolony z efektu. Nie wiedzieć czemu po zabiegu zęby są lekko żółtawe przy szyjkach, a ponadto na kilku zębach zauważyłem białe odbarwienia, jakby w części ząb został wybielony, a w części nie. Moje pytanie do Państwa: po jakim czasie mogę ponowić zabieg wybielania i czy stosowana przez Państwa metoda jest skuteczniejsze od tej, o której wspomniałem na początku?

  Pozdrawiam M.

 41. Agnieszka pisze:

  Witam,
  piję dużo kawy i zastanawiam się jak często mogę wybielać zęby? Wybielałam je pól roku temu metodą nakładkową i wydaje mi się, że teraz znowu ściemniały.Czy mogę już przyjść do Państwa na wybielanie? Czy jest jakiś okres czasu potrzebny zębom do „odetchnięcia”?
  PZdr

 42. Kamila pisze:

  Dzień dobry, chciałabym zastosować przez tydzień paski wybielające Crest Classic ale po aparacie stałym noszę na górze i na dole od wewnętrznej strony drucik przyklejony takim białym klejem (to chyba nazywa się retainer). Chciałam się zapytać Pani czy żel z pasków nie rozpuści tego kleju i drucika?

 43. Marlena pisze:

  Witam. Od kilku lat mieszkam w Anglii, ale jednak mam swojego dentyste w Polsce. Postanowilam wybielic sobie zeby metoda domowa, za pomoca zeli, ktore otrzymalam od mojej dentystki. ( kosz : jedna strzykawka – 200zl) . Nakladam to na gumowa szczeke, ktora dentystka zrobila mi poprzez wkladanie mi metalowych lopatek i odbijaniu mojej calej szczeki. Nakladam ten zel na te gumowe zeby i wkladam na gorna szczeke oraz na dolna ,nalozylam ro z 4 razy w ciagu 2 tyg na cala noc. Pisze dlatego, ze bardzo bolaly mnie zeby po zdjeciu szcenek.. Nie wiem dlaczego. Moze robie to za czesto ? Teraz zamowilam znow 2 strzykawki, jednak boje sie tego nakladac, bo straszny jest bol na drugi dzien. Gdzie jest tego przyczyna ? moze powinnam nakladac to nie na cala noc lecz na krotszy czas? a moze w ogole zrezygnowac z tej metody i dzialac inaczej ? efektu az takiego nie widze, bo nie robilam tego wiele razy. Prosze Panie Doktor o rade. Pozdrawiam i dziekuje.

 44. Bartosz pisze:

  Witam serdecznie,
  wczoraj miałem zabieg wybielania zębów w gabinecie za pomocą preparatu nakładanego na zęby oraz lampy przyśpieszającej działanie preparatu.
  Efekt był widoczny lecz spodziewałem się większej różnicy.
  Moje pytanie jest następujące:
  Po jakim czasie mogę powtórzyć taki sam zabieg wybielania?
  Pozdrawiam serdecznie i liczę na odpowiedź 🙂

 45. Anna pisze:

  Witam,
  Za około dwa tygodnie będę miała zdejmowany stały aparat ortodontyczny, ale tylko górny łuk.Ze względu na zbliżające się wesele chciałabym wybielić tylko tę część.Czy to możliwe?Jaki byłby koszt wybielenia jednego łuku?Czy wybielenie dolnych zębów za około pół roku i uzyskanie zbliżonego koloru będzie możliwe?

 46. Ewelina pisze:

  Witam.
  ile kosztuje zabieg wybielania zębów u Państwa??

 47. Kamila pisze:

  Witam, czy wybielanie lampą jest metodą jednorazową, tzn jest wykonywane na jednej wizycie czy należy je powtórzyć np po tygodniu?

 48. Magdalena pisze:

  Witam!Chcę zgłosić się do Państwa w celu wybielenia zębów,ale czy wybielanie jest dobrym pomysłem jeżeli na górnych jedynkach mam małe białe plamki(po jednej na każdej jedynce)?czy będą one bardziej widoczne po zabiegu?Ponieważ tak mi mówiła moja dentystka a głównie z powodu tych plamek chcę wybielić zęby,gdyż czasem są bardziej widoczne przez co czuję dyskomfort.Mam też małe wypełnienie między jedynką a dwójką wiem,że potrzebna będzie wymiana po wybielaniu,czy można to zrobić po ok 2 dniach czy jednak trzeba czekać 2 tygodnie?z góry dziękuję za odpowiedz,pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*